Виляреал се справи като гост с 2:1 с Алавес в

...

Дебютант донесе победата на Виляреал срещу Алавес

Виляреал се оправи като посетител с 2:1 с Алавес в мач от 21-вия кръг на Ла Лига.

19-годишният дебютант Фернандо Ниньо осъществя победния гол в 89-ата минута. Преди това точни бяха Карлос Бака в 10-аа минута и Хоселу в 80-ата. Това е четвърта победа в последните пет турнирни мача на " жълтата подводница ", която изкачи отбора на седмата позиция.
 Валенсия победи Барселона с 2:0
Безидеен Барса се сгромоляса на " Местайя "

" Каталунците " изгубиха с 0:2 от Валенсия

В десетата минута Мой Гомес получи пас отляво и пусна успоредна на голлинията топка, която Карлос Бака засече за 0:1.

Баските дадоха отговор с няколко положителни офанзиви. В 57-ата минута вратарят на Виляреал Серхио Асенхо отрази прекрасен удар. Три минути по-късно още веднъж той избави шут на Ману Гарсия. В 63-ата Фернандо Пачеко се намеси на вратата на гостите.

В 80-ата Хоселу изравни за Алавес. Той получи подаване в наказателното поле и под ъгъл преодоля вратаря.

В 89-ата минута младокът Ниньо поучи прекрасен пас от Ману Тригерос и донесе скъпата победа за Виляреал.