Виляреал надигра с 3:0 у дома Майорка в двубой от

...

Класика срещу Майорка качи Виляреал в топ 6

Виляреал надигра с 3:0 вкъщи Майорка в дуел от 22-ия кръг на Ла Лига. Воденият от Унай Емери отбор излезе напред в резултата още в 12-ата минута, когато Франко Русо си означи автогол. Той насочи топката несъзнателно с коляно в личната врата след центриране отляво на Алфонсо Педраса.

В 34-ата минута Ману Тригерос бе прецизен за 2:0 след удар от близка отдалеченост. Със сериозна заслуга за гола бе още веднъж Педраса, който проби отляво и доста добре откри в наказателното поле Тригерос.

Три минути преди края на срещата Дани Парехо оформи крайния резултат от дузпа. Франко Русо пък получи втори жълт, надлежно червен картон, за нарушаването, довело до наказателния удар.

След тази безапелационна победа носителят на трофея в Лига Европа заема шесто място в класирането с към този момент 32 точки. Майорка е на 17-а позиция с 20 точки.