Виляреал и гостуващият Барселона сътвориха истинско зрелище за крайното 4:4

...

Барселона и Виляреал сътвориха шоу

Виляреал и гостуващият Барселона сътвориха същинско представление за крайното 4:4 в мача им от междинния 30-и кръг на испанската Примера дивисион.

Голямата звезда на гостите Лионел Меси бе оставен на аварийна пейка, само че се появи в игра след почивката в 60-ата минута на мястото на Филипе Коутиньо. Съотборниците на аржентинеца имаха самодейността и поведоха удобно с голове на Филипе Коутиньо (12) и асистиралият му Малком (16) след пас на Артуро Видал. Три минути по-късно Коутиньо нацели гредата. Нигериецът Самуел Чукуезе (23) относително бързо понижи, а след почивката подаде на Токо Екамби (50) за 2:2.

Пропуските пред двете порти се редуваха един след различен, а Висенте Ибора (62) направи обрата цялостен след подаване на Ману Морланес. Шест минути по-късно при контраофанзива Чукуезе стреля, топката рикошира в крайници на Самюел Умтити, само че Тер Щеген бе на мястото си и избави. След това кълбото срещна напречната греда.

Карлос Бака (80) вкара за 4:2 и не се виждаше по какъв начин каталунците ще избегнат провалянето. В 86-ата минута обаче „ жълтата подводница “ остана в понижен състав след втори жълт и червен картон на Алваро Гонзалес. Гостите се възползваха от числения превес и Лионел Меси (90) изравни след съвършено осъществяване на директен свободен удар, а в последните секунди Луис Суарес (90+3) им донесе точката след удар от границата на наказателното поле.

След равенството Барселона остава водач със 70 точки, само че задатъкът пред Атлетико е към този момент 8 точки преди директния им конфликт на „ Камп Ноу “ в събота от 21:45 часа българско време. Виляреал заема 17-а позиция с 30 точки и е 2 над рисковата зона преди останалите срещи от кръга.
Източник: fakti.bg