Виктория Волей (Пловдив) продължи отличните си мачове във Висшата лига

...

Виктория Волей с четвърта поредна победа, остава лидер във Висшата лига

Виктория Волей (Пловдив) продължи отличните си мачове във Висшата лига и реализира четвърта поредна победа през сегашния сезон.

Възпитаниците на треньора Атанас Митрев завоюваха гостуването си на Черноморец (Бяла) с 3:1 (21:25, 25:14, 26:24, 25:19) гейма. Двубоят от 6-ия кръг на Източната група завърши тъкмо за 81 минути.

Така „ викторианците “ имат към този момент актив от 13 точки от началото на сезона (4 победи и 2 загуби, при геймова разлика 16:9). Успехът бе задоволителен на Виктория Волей да резервира първото си място във краткотрайното класиране.

Това бе последният формален мач на пловдивчани за 2019 година, защото в идващия 7-и кръг отборът почива по стратегия.

„ Изиграхме мач, в който се лутахме в двете крайности. Редувахме положителни моменти с неуверена игра. Това можеше да ни изиграе неприятна смешка, изключително в третия гейм. Мачът щеше да премине в друго естество и можеше да загубим даже успеха. Радостното е, че въпреки всичко успяхме да наложим волята си. Приключваме сезона и мисля, че като цяло сглобихме тим макар тежкия старт, който имахме. След двете загуби аз категорично натъртих, че тимът ще се вдигне и ще е фактор в групата. Постигнахме го, за което благодаря на момчетата. Сега ще наблегнем на физическа подготовка, имаме близо два месеца за това “, съобщи за формалния уебсайт на Виктория Волей треньорът на тима Атанас Митрев.