Виктория Волей (Пловдив) приключи достойно участието си в турнира за

...

Виктория Волей взе два гейма от лидера в Суперлигата

Виктория Волей (Пловдив) завърши почтено присъединяване си в шампионата за Купата на България по волейбол при мъжете.

В дуел от 4-ия кръг на конкуренцията възпитаниците на треньора Атанас Митрев отстъпиха на водача в Суперлигата Хебър (Пазарджик) с 2:3 (25:18, 17:25, 17:25, 25:20, 10:15) гейма. Мачът се игра в препълнената зала на СУ „ Цар Симеон Велики “ в Пловдив “ и завърши за два часа.

„ Викторианците “ започнаха доста надъхано срещата и макар че противникът им беше в титулярен състав, те поведоха от средата на гейма и задържаха преднината си до края на частта.

След това Хебър сподели, че сега е по-опитният отбор и разумно обърна нещата в своя изгода до 2:1. Последва нов мощен гейм за Виктория Волей, с който домакините изравниха резултата. В решителния тайбрек Хебър затвори мача след 15:10 в своя изгода .