Виктория Томова загуби още на старта на. Ракета номер едно

...

Томова взе сет, но отпадна на старта в Париж

Виктория Томова загуби още на старта на. Ракета номер едно на България при дамите загуби след 1-6, 6-2, 1-6 от рускинята Екатерина Александрова.

Томова проби съперничката си още в първия гейм. Александрова обаче небрежно се оправи и не остави късмет на нашенката. Във втория гейм историята се повтори – пробив за българката и задатък от 2-0. Рускинята изравни, само че загуби идващите четири гейма.

В третия сет тя още веднъж имаше съществено преимущество и не загуби доста време, с цел да затвори мача. Срещата продължи едвам 92 минути.

Александрова приключи дуела с пет аса, до момента в който Томова направи. Тя записа и едвам 8 уинъра, до момента в който рускинята направи 37. По-агресивната ѝ игра докара и до повече непредизвикани неточности – 38 за нея против 24 за българката.

Източник: flashnews.bg