Виктория Томова стартира с успех в квалификациите на турнира по

...

Виктория Томова започна с успех квалификациире в Прага

Виктория Томова започва с триумф в квалификациите на шампионата по тенис на червени кортове в Прага (Чехия) от сериите “Интернешънъл” на WTA с награден фонд 250 хиляди $.

Първата ракета на България се наложи със 7:5, 6:1 над представителката на домакините Каролина Беранкова. 17-годишната Беранкова взе участие в шампионата с “уайлд кард”.

Томова изпита усложнения единствено в първия сет. Вики изпусна преднина от 5:3 с цел да се стигне до 5:5. Българката стигна до нов брейк за 6:5 и на лично подаване затвори сета за 48 минути. Във втората част Томова завоюва пет следващи гейма от 1:1 до 6:1.

Във втория кръг на квалификациите Виктория Томова ще играе против победителката от мача сред Елена Габриела Русе от Румъния и осмата сложена Марта Костюк от Украйна.
loading... #SC_TBlock_381491 a { font-family: Roboto!important; }
Източник: 7dnisofia.bg