Виктория Томова се класира на четвъртфиналите на турнира от сериите

...

Томова се класира на четвъртфинал в Тайван, Шиникова допусна обрат

Виктория Томова се класира на четвъртфиналите на шампионата от сериите 125К на WТА в Тайпе (Тайван). Поставената под номер 8 българка победи представителката на домакините Я Йи Ян с 6:4, 6:2 за 1 час и 23 минути игра. За място на полуфиналите Томова ще играе против международната номер 210 Далила Якупович от Словения. Българката завоюва с тайбрек в третия сет единствената среща посред им, която беше предходната година в Хонконг.

Двубоят стартира с ранна замяна на пробиви. Вики изостана с пробив при 2:4, само че завоюва идващите четири гейма за 6:4. Във втората част Томова стигна първа до пробив за 2:1. До края българката реализира още един брейк и затвори мача с 6:2.

Другата българка в схемата Изабелла Шиникова отпадна на осминафиналите. Тя загуби единствено един гейм в първия сет против Киока Окамура от Япония, само че позволи поврат и отстъпи с 6:1, 2:6, 4:6. Софиянката си потегля с 15 точки за международната класация, където е №166, както и 2000 $ от наградния фонд.