Виктория Томова се класира драматично за полуфиналите на турнира по

...

Виктория Томова с драматичен прогрес към полуфиналите в Биариц

Виктория Томова се класира трагично за полуфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в Биариц (Франция) с награден фонд 80 хиляди $. В четвъртфиналите българката, която е сложена под номер 4 в главната скица, се наложи над чехкинята Анастасия Зарицка с 4:6, 6:4, 7:6(5). Срещата продължи 2 часа и 50 минути, а изключително трагичен бе третият сет, в който двете тенисистки си размениха общо 8 пробива. Томова поведе с 4:1 и се виждаше последна победителка, само че Зарицка изравни за 4:4, а по-късно даже и поведе за 5:4. Последваха обаче нови два гейма за българката, която получи опция да сервира за мача при 6:5 в своя изгода. Томова стигна и до мачбол, само че го пропусна и срещата трябваше да се реши след тайбрек. В него българката още веднъж дръпна с 5:2 точки, само че съперничката и изравни за 5:5. В последна сметка обаче Томова приключи идващите две точки в мача и с това съумя да го завоюва. С класирането си за полуфиналите българката завоюва 42 точки за ранглистата на WTA и 3580 $ от наградния фонд. За място на финала Томова може да играе с другата българка в шампионата Елица Костова, стига тя да победи по-късно през днешния ден във втория четвъртфинал лидерката в схемата Вероника Сепеде от Парагвай.