Вижте още от коментара му в профила му във фейсбук:

...
Вижте още от коментара му в профила му във фейсбук:
Коментари Харесай

Д-р Евгени Кънев: Ханке си брани чедото, но Валутният борд не е добро решение

Вижте още от коментара му в профила му във фейсбук:

От богатите библиотеки на офисите им в Съединени американски щати нещата са ясни: Европейски Съюз е бюрократичен механизъм, а еврото изкуствена валута без бъдеще - по тази причина по-добре е тези страни да вземат сами бъдещето си в своите ръце.

От моята скромна позиция обаче трите американски светила са жертви на класическия икономикс, който схващат - строго технократско разглеждане на икономическите процеси в изолираност от културни обичаи ( кои са те в Съединени американски щати?), народопсихология, нрав, социума и геополитиката и най- към този момент Върховенството на Закона като даденост.

Така те стават посредствени анализатори на Балканите.

При възходящо незнание и безпределна криминализация на нашите страни единственият метод за икономическо развиване е прекачване на най-важните решения за обществените финанси и банковата система на организации, където разпоредбите имат значение.

Този текст съм го писал преди … 6 години.

Сетих се за него откакто гледах нощес още веднъж Ханке по какъв начин с пяна на уста кълнеше българите да не позволяват еврозоната.

Мнимият български татко на валутния ръб се тормози да не загуби мнимото си чадо. Иначе какво ще демонстрира като success story и защо ще го канят по света да прави скъпи лекции?

Да, валутният ръб е чудесна икономическа система за посткомунистически общества, които не са построили собствен самостоятелен хайлайф, който умело и честно да води паричната политика на страната.

Да, той е страховит инструмент за подготовка за влизане в по-комплексна система на обвързани национални стопански системи като еврозоната.

Да, той учи на дисциплинираност в използване механизмите на паричното предложение.
Не, валутният ръб не е положително решение за една икономическа система, в случай че желае да догонва по-развити стопански системи.

Не, валутният ръб пречи на гъвкавостта на националната парична политика и тя внася всички резултати на валутата, за която е закрепен българският лев.

Не, не е по-добре единствено да използваме отрицателните резултати на еврото, а да сме като просяче пред вратата на монетарното семейство на най-богатите страни в Европа ".

Евгени Кънев

Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР