"Вихър" /Николово/ победи с 3:2 отбора на "Ком" /Берковица/ в

...

Вихър /Николово/ надви трудно Ком /Берковица/ с 3:2 /снимки/

"Вихър " /Николово/ победи с 3:2 тима на "Ком " /Берковица/ в среща от V кръг на шампионата на монтанската „ А” ОФГ. Мачът се игра на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „ Огоста”. До триумфа си обаче първенецът на IV дивизия стигна мъчно. Гостите бяха равностойни през по-голямата част от мача, като преди почивката на два пъти изпуснаха да се разпишат. Домакините пък поведоха с 2:0 единствено в границите на три минути. В 41-та играещият треньор Бисер Ефремов наказа от фаул вратаря Юлиян Райчев, който пристигна на пожар в тима на "Ком " откакто титулярният пазач Асен Стефанов по-рано през седмицата бе осъден с отнемане от спортни права за една година. В 44-та мин. Кристиян Методиев-Пато удвои, след асистенция на Красимир Георгиев. Валери Беров направи резултата типичен в 51-та мин. засичайки центриране от дясно на Методиев. Берковчани обаче се отчаяха и в 57-та мин. понижиха посредством Калин Статков. Тогава играещият президент на гостите бе изведен от Емануил Петров и не остави никакъв късмет на вратаря Даниел Първанов. В 72-та мин. бранител на Вихър игра с ръка в личното си наказателно поле и основният арбитър Венислав Живков отсъди дузпа, която бе изпълнена тъкмо от Пламен Ненов. Малко по-късно гредата избави домакините от изравнителен гол. Въпреки, че мачът бе извънредно правилен, неприятна травма получи бранителят на Ком Иван Ангелов-Шишето. В средата на първото полувреме той пострада при един въздушен конфликт и кола за спешна помощ го откара в монтанската болница със строшен нос.
Източник: bulnews.bg