Видзев (Лодз) надви с 2:0 Краковия в среща от 9-ия

...

Чорбаджийски изгледа от пейката победа на Видзев

Видзев (Лодз) надделя с 2:0 Краковия в среща от 9-ия кръг на полската Екстракласа. Божидар Чорбаджийски беше в групата на домините, само че остана на пейката. Бившият бранител на ЦСКА не игра и при провалянето с 0:2 от първенеца Лех (Познан) преди седмица.

Видзев излезе напред още в 4-тата минута. Вратарят на Краковия Карол Нимчицки избави удар на Жорди Санчес, само че нямаше какво да стори при добавката на Доминик Кун. Домакините сътвориха още положения през първото полувреме. Най-чистото от тях пропиля Санчес, който уцели напречната греда.

В 51-вата минута бранител на Краковия игра с ръка в наказателното поле и Видзев получи дузпа. Зад топката застана Марек Ханушек, който с мощен шут заби топката под гредата.

Видзев има 13 точки и е на 7-о място в класирането, а Краковия остана на 4-тата позиция с 13. Водят Висла (Плоцк) и Легия (Варшава) с по 17 точки.