"Видабаскет" победи със 74:59 (20:18; 25:10; 9:16; 20:15) като гост

...

Видабаскет завърши с победа първенството като гост на Шампион 2006

"Видабаскет " победи със 74:59 (20:18; 25:10; 9:16; 20:15) като посетител "Шампион 2006 " в София в последната си среща от тазгодишното шампионата на мъжката "А " баскетболна група, играна в столичната зала "Триадица ".
След оспорвана първа част, видинските баскетболисти съумяха да наложат своята игра и се отдръпнаха на почивката с удобна преднина от 17 точки- 28:45. Домакините пробваха да извърнат мача през третата четвърт, само че съумяха да съкратят разликата едвам до 10 точки. Възпитаниците на Николай Колев не позволиха изненада и затвориха умерено мача с преднина от 15 точки.
Теодор Николов бе най-резултатен в мача и приключи с 22 точки, Теодор Киров добави 18, 6 битки и 4 асистенции, капитанът Юлиян Колев означи 14 точки и завоюва 5 битки. С 13 извоювани битки и 11 точки се отличи Мартин Мандалски.
"Видабаскет " завърши с 2 победи и 4 загуби втория стадий на шампионата.
Източник: bulnews.bg