Ветеранът Роджър Федерер се класира без проблеми за третия кръг

...

Впечатляващ Федерер даде само шест гейма на Крайнович

Ветеранът Роджър Федерер се класира без проблеми за третия кръг на Откритото състезание на Австралия, откакто победи сърбина Филип Крайнович с 6-1, 6-4, 6-1 във втория си мач в Мелбърн.
Заради преваляванията в първия ден на шампионата, които разместиха програмата на мачовете от първия кръг, през вчерашния ден Крайнович игра петсетов мач с квалификанта Куентин Халис и умората се отрази на днешния мач.
Федерер стартира стремително дуела и завоюва първите пет гейма, преди да разреши на противника си да се разпише в резултата. Вторият сет бе най-оспорван, като швейцарският маестро рано дръпна с пробив, само че Крайнович откри сили да го върне и да изравни при 4-4.
Все отново Федерер не позволи изненади и взе идващите два гейма, с цел да се приближи на сет от успеха. В третата част международният номер 3 даде единствено един гейм на противника си и затвори мача след час и 32 минути игра.
Още за впечатляващата победа на Маестрото, прочетете в SportLive.bg.
Източник: actualno.com