Ветеранът ЛеБрон Джеймс отново показа, че има фундаментална роля за

...

ЛеБрон Джеймс доближава абсолютния рекорд в НБА

Ветеранът ЛеБрон Джеймс още веднъж сподели, че има фундаментална роля за ЛА Лейкърс и приключи с 37 т. и 11 битки при триумфа на тима му със 121:112 при гостуването на Портланд Трейл Блейзърс. " Езерняците " изгубиха втората част с 13:48 и изоставаха на почивката с 25 т. Томас Брайънт прибави 31 и 14 рибаунда, само че Лейкъпс остават последни в Тихоокеанската дивизия с 22 победи и 25 загуби.
Анфърни Саймънс се отличи с 31 т. за Портланд, които също са на дъното, само че в Северозападната дивизия с 21 триумфа и 25 провали.
Участието на 38-годишния Джеймс в мача беше под въпрос, поради контузия в глезена, само че достижението му 38 164 т. го приближи на 223 т. до абсолютния връх на иконата Карим Абдул-Джабар от 38 387 т.
Източник: duma.bg