Ветеранът Фабио Куалярела скъса мрежата на Фиорентина в среща от

...

Стар терминатор размаза Фиорентина

Ветеранът Фабио Куалярела скъса мрежата на Фиорентина в среща от 21-ия кръг на Серия " А ". Нападателят, който в края на месеца ще навърши 35 години, мушна хеттрик във вратата на Марко Спортиело, а " моряците " завоюваха дуела с 3:1. Победата на " Ил Дория " можеше да бъде още по-голяма, само че стражът на гостите направи майсторско избавяне, което не се вижда всеки ден.

Куалярела откри в 30-ата минута, когато овладя топката с тил към вратата на " виолетовите ", преодоля защитник и порази задачата за 1:0. Намиращият се в отлична форма голмайстор бе прецизен още два пъти - в 60-ата и 68-ата минута, с което преднината на Сампдория стана внушителна. Малко преди този момент пристигна и спасяването на Спортиело, който първо отрази удар с глава, а по-късно с една ръка отби изстрел от упор на полския нападател Давид Ковнацки. Десет минути преди края на мача Карлос Санчес направи 1:3 със своето първо попадение през сезона.