Верона победи Специя с 3:1 и така запази елитния си

...

Верона удари Специя и остава в Серия А

Верона победи Специя с 3:1 и по този начин резервира елитния си статут. Двата отбора изиграха спомагателен мач, защото бяха с равни точки затова на 17-а и 18-а позиция в класирането. Срещата бе на безпристрастен стадион - " Стадио Мапеи – Чита дел Трикольоре ".

Всички четири попадения паднаха в първото полувреме, като символичните посетители от Верона поведоха посредством гол на Давиде Фараони в петата минута.

Десет минути по-късно Специя отговори с гол на Итън Ампаду.

Сирил Нгонге съумя да се разпише на два пъти във вратата на Бартикинех Дронговски и по този начин даде преднина на Верона от 3:1.

Въпреки че нямаше попадения през втората част, тя въпреки всичко бе извънредно забавна. В 68-ата минута създателят на първия гол за Верона - Давиде Фараони, си изкара пряк червен картон.след като отигра топка с ръка в личното си наказателно поле. Последва дузпа за Специя, която М'Бала Нзола извърши. Нападателят обаче не съумя да трансформира наказателния удар в гол и по този начин пропусна да върне отбора си в мача.

През идващия сезон Специя ще играе в Серия Б, до момента в който Верона се избави с успеха.