Верея успя да победи като гост Черно море след като

...

"Верея" обърна "Черно море" на "Тича"

" Верея " съумя да победи като посетител " Черно море " откакто губеше с 0:1. гостуващият отбор съумя да обърне резултата през втората част и постави завършек на серията си от три следващи загуби. С триумфа си старозагорският отбор има 23 точки в актива си, до момента в който " Черно море " е с 21 точки.

Двата тима изиграха едва първо полувреме, в което съвсем не съумяха да основат чисти голови обстановки. Първата опция в срещата бе за домакините, които бяха по-активният отбор, в 7-та минута, когато Амаду Сукуна стреля доста рисково диагонално отдясно от няколко метра, само че вратарят Георги Аргилашки избави.

" Черно море " поведе в резултата в 21-та минута. Капитанът Георги Илиев съумя да вкара за 1:0 с прекрасен удар по земя от границата на наказателното поле.

За гостите единственото по-сериозно състояние бе в 33-та минута, когато Мирослав Енчев засече топката с глава след центриране от корнер, само че вратарят Емил Михайлов улови топката.

В 54-та минута гостите можеха да изравнят резултата. Влезлият като запаса Валери Домовчийски бе открит непокрит на границата на наказателното поле и стреля технично, само че за шанс на домакините топката мина на сантиметри настрана от вратата. Две минути по-късно Мариян Огнянов засече топката с глава след центриране отдясно, само че тя попадна в ръцете на вратаря Георги Аргилашки.

В 60-та минута Амаду Сукуна бе изведен в отлична позиция и стреля, само че вратарят Георги Аргилашки още веднъж избави. В 66-та минута резервата Антон Огнянов бе изведен в отлична позиция и стреля, само че още веднъж вратарят на " Верея " Георги Аргилашки съумя да избави.

" Верея " съумя да изравни резултата в 70-та минута. Илиян Йорданов проби до левия фланг и центрира, а непокритият Венцислав Бенгюзов с прекрасен удар вкара за 1:1.

В 76-та минута след центриране от корнер Валери Домовчийски със ужасно осъществяване с глава съумя да вкара нов гол за гостите и да обърне резултата до 2:1 за Верея. В 87-та минута " Черно море " можеше да изравни, само че след удара на Георги Илиев топката мина настрана от вратата на " Верея ".

В 90+4 минута на мача Антон Огнянов извърши доста рисково директен свободен удар и можеше да изравни, само че вратарят Георги Аргилашки още веднъж сподели съсловия и съумя да избави.

" Черно море ": Емил Михайлов, Стефан Станчев, Александър Цветков, Амаду Сукуна, Атанас Зехиров, Илия Миланов, Георги Илиев, Мариян Огнянов /64-та мин. Антон Огнянов/, Илиас Хасани, Орлин Старокин, Ондрей Сукуп;

" Верея ": Георги Аргилашки, Мирослав Енчев, Елиаш Да Силва /46-та мин. Валери Домовчийски/, Селим Бен Джемиа, Костадин Слаев, Oсман Балде, Венцислав Бенгюзов, Георги Андонов, Илиян Йорданов /90-та мин. Иво Иванов/, Хюсеин Сулеимани, Исмаил Иса /73-та мин. Селим Керкар/
Източник: btvnovinite.bg