Верея и Пирин завършиха наравно 0:0 в последна среща от

...

"Пирин" измъкна точка при гостуването си в Стара Загора

" Верея " и " Пирин " приключиха наедно 0:0 в последна среща от 23-ия кръг на Първа лига. Домакините от Стара Загора остават на 6-та позиция с актив от 32 точки, до момента в който " Пирин " е 11-ти с 23 пункта.

Двубоят стартира без забавни моменти пред двете порти. Двата тима играеха устойчиво в отбраната, а и тежкият терен попречи за разгръщането на бързи офанзиви.

В 18-ата минута след замяна на подавания Александър Башлиев бе изведен самичък против вратаря, само че Костадин Слаев го настигна и съумя да го блокира.

Четири минути по-късно Валери Домовчийски проби в наказателното поле на " Пирин " и насочи прекрасен удар, който срещна тялото на бранител.

Домакините бяха покрай откриването на резултата в 31-ата минута, когато удар на Илиян Йорданов беше майсторски избавен от Георги Георгиев.

В последните минути на полувремето Конър Хендерсън стреля от фаул право в стената.

След подновяването на играта верея потегли решително в офанзива. В 47-ата минута удар с глава на Илия Мунин мина на сантиметри от лявата греда. Последваха пропуски на Антон Огнянов и Милен Танев. Най-чистото състояние бе пред Антон Огнянов в 84-ата минута, когато негов удар бе отразен от Георгиев, а при добавката Юлиян Попев почисти пред голлинията.

" Верея ": Пламен Колев, Здравко Илиев, Костадин Слаев, Илия Мунин, Веселин Минев, Елиаш Силва, Венцислав Бенгюзов, Милен Танев (68-Савио), Илиян Йорданов (56-Симеон Мечев), Антон Огнянов, Валери Домовчийски

" Пирин ": Георги Георгиев, Анти Рениа (90-Флорент Боджадж), Антон Костадинов, Димитър Благов, Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Радослав Кирилов, Юлиян Попев, Димитър Митев, Аймен Суда, Александър Башлиев
Източник: btvnovinite.bg