Вердер Бремен постигна обрат и победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1

...

Вердер спря отличната серия на Айнтрахт Франкфурт

Вердер Бремен реализира поврат и победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. По този метод „ бременските музиканти “ стопираха отличната серия на противника си от пет следващи победи в шампионата и им попречиха да се настанят на третата позиция в класирането.

Гостите стартираха чудесно дуела и в 9-ата минута съумяха да открият резултата. Андре Силва бе на точното място и с глава осъществя благодарение на левия непряк дирек.

Португалецът имаше опция да удвои преднината на Айнтрахт в 17-ата минута, само че изстрелът му бе отразен от Иржи Павленка.

В 29-ата минута домакините означиха попадение посредством Джошуа Сарджант, само че то бе анулирано поради засада.

Десет минути преди края на първото полувреме Мило Рашица сътвори отлична обстановка, само че ударът му срещна напречната греда.

Вердер съумя да възвърне равенството при започване на второто полувреме. В 47-ата минута Теодор Гебре Селасие овладя в наказателното поле, след което невъзмутимо осъществя в долния десен ъгъл. Главният арбитър Роберт Хартман прегледа обстановката с ВАР поради подозрения за засада, само че по-късно уточни централната част на терена и зачете попадението.

В 62-ата минута домакините реализираха поврат. Джошуа Сарджант бе изведен самичък против вратаря и с удар в долния десен ъгъл осъществя. Ситуацията още веднъж бе прегледана с ВАР и тук реферът зачете попадението.

Седем минути по-късно Романо Шмид осъществя трети гол във вратата на Айнтрахт, само че този път основният арбитър Роберт Хартман анулира попадението поради засада.

До края на дуела Вердер задържа преднината си и записа значим триумф. По този метод „ бременските музиканти “ се отдалечиха от рисковата зона и събраха актив от 26 точки. От своя страна Айнтрахт пропусна отличен късмет да се изкачи на третата позиция в Бунделсигата, оставайки с 42 точки, колкото има и Волфсбург.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `