Венелина Венева-Матеева (СК-Венелина Венева) спечели титлата в скока на височина

...

Венева №1 в скока на височина и на 44

Венелина Венева-Матеева (СК-Венелина Венева) завоюва купата в скока на височина при дамите на държавния шампионат по лека атлетика за мъже и дами в София. На Националния стадион " Васил Левски " в столицата 44-годишната ветеранка беше най-стабилна в бранша, който заради изобилния дъжд беше по-подходящ за воден спорт. Венева-Матеева си обезпечи златния орден с 1.70 м, а по-късно направи и три неточности на 1.80 м. Шампионката на България до 20 години Елеонора Драгиева (Берое-Ст.Загора) се оправи с 1.65 м от трети опит и си обезпечи сребърното отличие. Валерия Кадийска (Пауталия-Кюстендил) се качи на третото място на почетната стълбичка с 1.60 м.
Национален първенец в скока на височина при мъжете при малко по-добри метеорологични условия стана Михаил Иванов (Берое-Ст.Загора) с 2.05 м. Второто място зае съотборникът му Милко Гемеджиев с 2.00 м, а трети се подреди Иван Ралчев (КЛАСА) с 1.95 м. Най-добрият ни играч в скока на височина при мъжете сега Тихомир Иванов, брат на първенеца, продължава да се възвръща след претърпяна интервенция.