Велико Търново. При много голям интерес преминаха срещите от общинските

...

Велико Търново: Ясни са общинските ученически шампиони по волейбол

Велико Търново. При доста огромен интерес минаха срещите от общинските ученическите игри по волейбол във Велико Търново. Това оповестиха от пресцентъра на Общината . Мултифункционалната зала до СУ „ Ем. Станев “ бе претъпкана в спортните дни, а агитките горещо подкрепяха тимовете си.
При девойките 8-10 клас се включиха шест отбора, разграничени в две групи. След изиграването на мачовете в тази фаза, на финала се срещнаха спечелилите в тях. Водените от Бранимир Белчев девойки от Езикова гимназия „ Проф. доктор Асен Златаров “ завоюваха с 2:0 гейма против домакините от СУ „ Емилиян Станев “ и станаха общински шампионки. Трети остана тимът на СУ „ Владимир Комаров “ след 2:0 гейма против Старопрестолната гимназия по стопанска система. При средношколките 11-12 клас купата още веднъж стана владеене на Езикова гимназия. Волейболистките на Бранимир Белчев надиграха с по 2:0 гейма връстничките си от ПМГ „ Васил Друмев “ и СУ „ Емилиян Станев “.
При юношите 8-10 клас за първото място се бориха четири тима. Спечелиха го волейболистите на ПМГ „ Васил Друмев “, водени от Дияна Минчева, следвани от връстниците си от СУ „ Емилиян Станев “, Старопрестолната гимназия по стопанска система и Американски лицей „ Аркус “.
При момчетата 5-7 клас поръчки за присъединяване бяха подали три учебни заведения. Шампион е отборът на СУ „ Емилиян Станев “ пред тимовете на СУ „ Владимир Комаров “ и ОУ „ Димитър Благоев “.
Шест състава стартираха при юношите 11-12 клас. Победители в двете предварителни групи станаха тимовете на СУ „ Емилиян Станев “ и Старопрестолната гимназия по стопанска система. Общински първенец са средношколците от „ Иконома “, водени от Цветомила Георгиева, след 2:0 гейма против домакините на игрите. В доста зрелищен мач ПМГ „ Васил Друмев “ надигра Езикова гимназия с 2:1 гейма и взе купата за третото място в тази възраст.
Наградите връчваха спортният специалист Йордан Дурчев и заместник-директорът на СУ „ Ем. Станев “- Валентин Бояджиев.
Организатор на игрите бе преподавателят и дълготраен треньор Вихрен Йорданов, основен арбитър бе Павлин Генчев. Срещите бяха ръководени от реферите Йордан Ризов, Павел Гинев, Радослав Цонев и Мартин Чолаков.
Източник: focus-news.net