Вчера и днес в курорта Skigebiet Grasgehren, Германия се проведоха

...

Два подиума за сноубордистите на СК Борд Райдър в Германия

Вчера и през днешния ден в курорта Skigebiet Grasgehren, Германия се организираха квалификации и край за Националната купа на Германия, в дисциплината “сноуборд крос ”. В надпреварата взеха присъединяване състезатели от Германия, Австрия, Чехия, Нидерландия, България (чрез Семеен кодекс " Борд Райдър " ) и други, а конкуренцията беше доста сериозна и във всяка възрастова група имаше сред 20 и 30 състезатели, каращи на високо равнище измежду децата до 15 годишна възраст.

Носителката на купа “Надежди ” за България при “Момичета U13 ”, Рая Вукадинова сподели извънредно постоянно каране и зае 2-ро място, както на квалификации, по този начин и на край с минимална разлика от първата състезателка.

Ивайло Симов реализира 3-то квалификационно време, само че заради позволена неточност в огромен край, зае 4-то място, което в дисциплината “сноуборд крос ” е подиум! Това е възрастовата група, в която първите 10 състезатели влизат в 1 секунда, което е индикатор за доста мощна конкуренция.

Сияна Вукадинова даде 2-ро квалификационно време, само че след рухване зае 6-то място в крайното класиране. Емил Димитров даде 5-то квалификационно време и завоюва дребен край, като резервира 5-то си място в крайното класиране.

Самуил Делчев, който е на 12 година зае 15-то място при “Момчета до 15г. ” от общо 30 състезатели, от които първите 10 влизат в 1 секунда квалификационно време. Данаил Делчев зае 17-то място при “Момчета U15 ”.