Възходът на Ботев Пловдив продължава! Канарчетата записаха трета поредна шампионатна

...

Възходът на "Ботев" Пловдив продължи и срещу "Етър"

Възходът на " Ботев " Пловдив продължава! " Канарчетата " записаха трета поредна турнирна победа, откакто завоюваха с 2:0 против гостуващия " Етър " в финален мач от 17-ия кръг. Така " Ботев " се изкачи до деветата позиция в класирането с актив от 19 точки. " Жълто-черните " изпревариха точно " Етър ", към този момент заемащ десетото място със 17 точки.

Днес в воин за пловдивчани се трансформира капитанът Лъчезар Балтанов, вкарал и двата гола - надлежно в 48' и 76'.

Двубоят стартира с по-активни дейности от страна на домакините. В началните минути вратарят на " Етър " Христо Иванов трябваше да се намесва при далечни шутове на Тодор Неделев и Александър Тонев. Последваха още пропуски за " Ботев ", в това число и на Неделев от чиста позиция.

Тимът на Ферарио Спасов поведе при започване на втората част, когато Балтанов бе най-съобразителен при едно безредие и засече топката в мрежата.

" Ботев " постави точка на разногласието четвърт час преди края - Тонев отклони, а Балтанов още веднъж беше на точното място - 2:0. Първоначално играта продължи, откакто стражът Иванов опита да извади топката. Главният арбитър обаче се съветва с помощниците си и зачете попадението.

Така пловдивчани реализираха нов триумф и ще опитат да продължат серията си в идващия кръг, в който гостуват на " Царско село ". В същото време " болярите " одобряват " Славия ".

" Ботев " Пловдив: 1. Георгиев, 28. Филипов, 5. Димитров, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев, 7. Тонев, 92. Виана

" Етър " Велико Търново: 1. Х. Иванов, 15. И. Иванов. 23. Дюлгеров, 25. Стоянов, 5. Хубчев, 31. Станоев, 22. Колев, 8. Руменов, 7. Ангелов, 98. Ковачев, 11. Младенов
Източник: btvnovinite.bg