Във II кръг от Държавното първенство по футбол за жени

...

РИАЛ Ковачевци се справи с ЛП Суперспорт като гост

Във II кръг от Държавното състезание по футбол за дами сезон 2020-2021 футболистките на РИАЛ Ковачевци надвиха като посетител над тима на ЛП Суперспорт София с 4:3.

Мачът можеше да бъде решен още през първото полувреме, защото самодейността беше напълно на футболистките на РИАЛ, като девойките изпуснаха няколко 100 процентови положения за отбелязване на гол. Състезателките на РИАЛ започнаха мощно първата част като владееха топката и направляваха темпото на игра.

В петата минута на мача с бърз пробив и невъзмутимо довеждане докрай на офанзивата младата състезателка Преслава Йорданова откри резултата, малко по-късно с самостоятелен пробив капитанката на РИАЛ - Алисия Робертева преодоля отбраната на ЛП Суперспорт и със мощен и прецизен удар удвои резултата, като този резултат се резервира до края на първото полувреме.

Второто полувреме стартира нерешително за състезателките на РИАЛ, които имайки превес над своя конкурент през първата част подцениха като че ли противника и напълно закономерно бяха осъдени с равнене на резултата.

Този процес на срещата принуди треньорът да промени игровия проект на тима на РИАЛ, а той донесе позитивен резултат като централната защитничка Петя Александрова означи гол и резултатът стана 3:2 в интерес на тима от Ковачевци. Този резултат внесе успокоение в редиците на "червените ", само че тимът на ЛП Суперспорт съумя да изравни.

Все отново по-голямото предпочитание за победа от страна на състезателките на РИАЛ надви и с пробив на Преслава Йорданова в края на мача резултатът стана 4:3 в интерес на РИАЛ Ковачевци. Дебют за тима направи и 14-годишната състезателка от школата на РИАЛ Гергана Дамянова.

В събота (26.09) в III кръг от Директива за птиците дами РИАЛ Ковачевци посреща тима на Локомотив Стара Загора на стадион Димитровец от 16:00 часа.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `