Васил Божиков и неговият Слован Братислава отпаднаха от първия предварителен

...

Васил Божиков пропусна дузпа, Слован отпадна от Шампионска лига

Васил Божиков и неговият Слован Братислава отпаднаха от първия прелиминарен кръг на Шампионската лига от черногорския Сутиеска. Домакините се постановиха след осъществявания на дузпи, при които българският футболист не съумя да означи. Неговият удар бе избавен от вратаря на Сутиеска.

Освен Божиков, още двама играчи на Слован се провалиха от бялата точка. Така след тъждество в постоянното време и в общия резултат, отборът на Сутиеска бе по-съсредоточен при наказателните удари и напълно справедливо продължи напред след 3:2.

Симеон Славчев и неговият Карабах (Азербайджан) също не престават в идващия кръг, откакто отстраниха Партизани (Тирана, Албания) с 2:0 вкъщи и 0:0 в първия мач. Славчев се появи на терена в 73-ата минута на мястото на хърватина Филип Озобич, който вкара за 1:0 в 51-ата минута. Дани Кинтана оформи крайния резултат в 94-ата минута. Карабах ще се бори за място в третия кръг против ирландците от Дъндолк, като на първо време гостува.