Вашингтон поведе с две точки на Питсбърг, след като победи

...

Александър Георгиев игра при загубата от Ню Йорк Рейнджърс

Вашингтон поведе с две точки на Питсбърг, откакто победи с 3:2 Детройт в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). Михал Кемпни вкара победния гол 3:52 минути преди финалната сирена, а Том Уилсън и Травис Бойд бяха точни преди този момент за първенците. Те прекъснаха серията си от три загуби.

Руснакът с български корени Александър Георгиев пази в края на мача при загубата на Ню Йорк Рейнджърс с 0:5 против Аризона. Той размени легендата Хенрик Лундквист 3:22 минути преди сирената във втората част, откакто шведът отрази 27 от 32 шайби. Новакът Конър Гарланд се разписа два пъти и Дарси Кюмпер избави 23 удара за първия си шътаут за сезона с Аризона. Алекс Галченюк приключи мача с гол и две асистенции, а Марио Кемпе и Клейтън Келър подпечатаха стотната победа на треньора Рик Токет.