Вашингтон победи носителя на купа Стенли Питсбърг с 3:1 като

...

Вашингтон си осигури титлата в дивизия Метрополитън в мач №1000 на Овечкин

Вашингтон победи носителя на купа " Стенли " Питсбърг с 3:1 като посетител и за трета поредна година си обезпечи купата в дивизия " Метрополитън " на Националната хокейна лига. Вратарят на столичани Филип Грубауер отрази 36 шайби, а Ти Джей Оши, Дмитри Орлов и Том Уилсън вкараха за шестия триумф в последните седем мача на отбора. Голмайсторът на гостите Александър Овечкин записа мач номер 1000 в лигата, само че не съумя да добави точки към актива си. Патрик Хорнквист осъществя 3:45 минути преди края почетния гол за първенците, които също към този момент си осигуриха място в плейофите.

It's been a year of milestones for @ovi8. #OV1000 #NHLMilestones via @SAPSports: https://t.co/0pC3rQ8Ve2 pic.twitter.com/cQegb88Wb8
— NHL (@NHL) April 1, 2018
Ондржей Каше се разписа в 94-ата секунда на продължението, а Анахайм навакса два гола недостиг и завоюва с 4:3 над гостуващия Колорадо. С триумфа домакините се изкачиха на третото място в Тихоокеанската дивизия и направиха огромна крачка към класиране в елиминациите. Андрю Колиано се отличи с гол и две асистенции за спечелилите. Тайсън Джост вкара два пъти за гостите.

Ню Джърси надви над домакина Монреал и се приближи до присъединяване в плейофите за първи път от 2012 година. Тайлър Хол вкара решителния гол 4:29 минути преди края и оказа помощ на отбора си да завоюва за осми път от 11 срещи.

Филип Форсберг осъществя два гола, а водачът в лигата Нешвил надви с 4:1 над домакина Тампа Бей. Гостите, които имат 113 пункта, се нуждаят още единствено от точка в последните си три мача, с цел да си подсигуряват купата в Западната конференция.

Клод Жиро вкара втория си гол 1:21 минута преди края на продължението и донесе триумфа на Филаделфия над гостуващия Бостън с 4:3. Жиро към този момент има рекордните в кариерата си 29 попадения в границите на един сезон. Петр Мразек отрази 36 шайби, а Травис Конечни и Нолан Патрик също се разписаха за триумфа. Патрис Бержерон донесе точката на Бостън с изравнителен гол 4 секунди преди края на постоянното време, а със 110 пункта тимът остана водач на Изток, с 2 точки повече от Тампа Бей.

Първенство на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), мачове от постоянния сезон:

Филаделфия - Бостън - 4:3 след продължение
Тампа Бей - Нешвил - 1:4
Монреал - Ню Джърси - 1:2
Питсбърг - Вашингтон - 1:3
Анахайм - Колорадо - 4:3 след продължение