Варненският клуб по плувни спортове Астери спечели безапелационно 1-во място,

...

Варненският клуб Астери изпраща най-успешната си година

Варненският клуб по плувни спортове " Астери " завоюва безапелационно 1-во място, с 25 796,00 точки в категория " Мъже ", на провелия се зимен държавен шампионат по плуване за Мъже и Жени на 25-метров басейн, оповестиха от клуба за Moreto.net.

В шампионата, което се състоя от 23 до 27 ноември в Бургас се състезаваха 674 плувци от 60 клуба.

В комплексното класиране състезателите на " Астери " си извоюваха вицешампионската купа, а в категория " Жени " заеха 3-то място. Във възрастова група " Старша възраст " девойките на клуба завоюваха 1-во място с 16 091,00 точки, младежите заеха 2-ро място, а в комплексното класиране вицешампионската купа още веднъж бе извоювана от " Астери ".

В самостоятелното класиране медали завоюваха: Радина Радева (2008) - злато в дисциплините 400 м и 800 м свободен жанр, 200 м бътерфлай, сребро на 50м бътерфлай и бронз на 200м свободен жанр. Лора Великова (2007) - злато на 200 м бруст, 200 м бътерфлай, 400 м съчетано, сребро на 100 м съчетано, 200 м бруст, 200 м бътерфлай и бронз на 400 м съчетано в категория дами. Илиян Илиев (2005) - злато на 50 м бътерфлай, сребро 200 м свободен жанр и бронз на 50 м бътерфлай категория мъже. Павел Батинов (2006) сребро в дисциплината 200 м бруст. Валентина Радева (2006) сребро на 50 м бруст. Иван Палигоров (2003) бронз на 100 м и 200 м свободен жанр. Виктор Русинов (1999) бронз на 50 м бруст.

В щафетното плуване вицешампионската купа в категория мъже на 4 х 50м свободен жанр си извоюваха: Иван Палигоров, Илиян Илиев, Никола Здравков, Антоний Моралийски. На 4 х 50 м съчетано мъже 3-то място завоюваха: Венелин Смуков, Виктор Русинов, Илиян Илиев, Антоний Моралийски. В категория старша възраст при младежите вицешампионските трофеи и в двете щафети съчетано и свободен жанр завоюваха: Илиян Илиев, Никола Здравков, Никола Караиванов и Павел Батинов. При девойките бронзови медали на 4 х 50 м свободен жанр завоюваха: Александра Вачкова, Лора Великова, Николета Илиева, Гергана Стоянова. В конкуренцията на 4 х 50м съчетано плуване с бронзови медали се класираха: Валентина Радева, Александра Вачкова, Лора Великова и Николета Илиева.

Варненският клуб изпраща най-успешната си година, откогато е основан през 2013 година

През настоящият спортен сезон първенците от " Астери " завоюваха безапелационно купата Държавен екипен първенец на България с хеттрик като станаха 1-ви и в трите категории: мъже, дами и сложно класиране. Шампионската купа бе дублирана и на лятно държавно състезание на 50-метров басейн, където " Астери " още веднъж победи с купата Шампион на България в категория мъже и дами в комплексното класиране.

Състезатели на клуба показаха почтено България на редица влиятелни международни конгреси като Световният шампионат за мъже в Будапеща, Унгария - Калоян Братанов с 21-во място на 200м съчетано плуване. Европейски шампионат за младежи в Букурещ, Румъния - Илиян Илиев с 20-о място на 100 м бътерфлай. Мултинейшън, Кипър - Лора Великова със сребърен орден на 200м бътерфлай и бронзов орден на 400 м съчетано плуване.

" Астери " господства всички ранглисти в България през последните години в открити води с редица участия и влиятелни класирания на Световни и Европейски купи на 5 км, 10 км и 25 км, Екологичен потенциал за девойки и младежи, както и интернационалните и национални маратони по плуване в открити води.

Клуб " Астери " е казус в българското плуване с прогресивното си професионално развиване. Постигнатите големи триумфи са плод на неуморната целогодишна отдаденост както на състезателите и техните родители, по този начин и на екипа управителен години наред от олимпиецът и международен първенец Динко Юкич.
Източник: moreto.net