Вариантът Омикрон на коронавируса е по-малко вероятно да причини дълъг

...
Вариантът Омикрон на коронавируса е по-малко вероятно да причини дълъг
Коментари Харесай

Омикрон е по-малко вероятно да причини дълъг Ковид

Вариантът Омикрон на ковид е по-малко евентуално да аргументи дълъг Ковид спрямо предходните разновидности, съобщи Ройтерс, базирайки се на първото по рода си рецензирано изследване, направено във Англия.

Специалисти от Кралския лицей в Лондон, употребявайки данни от приложение за проучване на признаците на Ковид, са открили, че вероятността за развиване на дълга форма на болестта след заразяване е била с 20 до 50 % по-ниска по време на вълната Омикрон спрямо Делта. Цифрата варира според от възрастта на пациента и времето на последната му имунизация.

Дългият Ковид, който включва продължителни признаци, вариращи от отмалялост до „ мозъчна мъгла “, може да бъде уморителен и да продължи седмици или месеци.

Това заболяване все по-често се признава за проблем на публичното здраве. Поради тази причина откривателите се надпреварват да схванат дали Омикрон съставлява толкоз огромен риск от дълъг Ковид, колкото досегашните преобладаващи разновидности.

Смята се, че актуалното изследване е първото академично проучване, което демонстрира, че Омикрон не съставлява толкоз огромен риск от дълъг Ковид. Това обаче не значи, че броят на пациентите с тази форма на болестта понижава, означават създателите му.

Въпреки че рискът от дълъг Ковид е бил по-нисък по време на вълната Омикрон, повече хора са били инфектирани, тъй че абсолютният брой на болните в този момент е по-голям.

Националната статистическа работа на Англия заяви през май, че 438 000 души в страната имат дълъг Ковид след болест с разновидността Омикрон, което съставлява 24 % от всички пациенти с тази форма на болестта.

От службата оповестиха още, че рискът от продължителни признаци след Омикрон е по-нисък, в сравнение с при Делта, само че единствено за хора с сложени две дози от ваксина. Не е открита статистическа разлика за тези, които са получили и бустерна доза.

В проучването на експертите от Кралския лицей 4,5 % от участвалите 56 003 души са съобщили за дълъг Ковид по време на пика на Омикрон сред декември 2021 година и март 2022 година

За съпоставяне по време на вълната Делта (юни-ноември 2021 г.) те са били 10,8 % от 41 361 души.

Изследването, оповестено в известен медицински вестник, не прави съпоставяне сред имунизирани и неимунизирани лица.
ТЕМА преди 23 часа 835 преди 2 дни 655 преди 2 дни 623
Източник: lupa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР