Въпреки че загуби с 0:2 от „Севиля“ в първия четвъртфинал

...

„Барселона“ никога не се предава

Въпреки че загуби с 0:2 от „Севиля“ в първия четвъртфинал за Купата на краля, „Барселона“ сподели, че в никакъв случай не се предава. Каталунците се нуждаеха от победа с три гола разлика, с цел да продължат в идващия кръг на шампионата. И апелирам – Лионел Меси и компания вкараха… 6 пъти за 6:1. „Барса“ освен навакса изоставането от двата гола, само че и прати в нокдаун „Севиля“, триумфирал последно в конкуренцията през сезон 2006/07. Аржентинецът вкара единствено един път. Меси обаче записа мач №26 за отбора във всички шампионати този сезон, като означи 26 пъти и подаде за други 14 попадения.

„Барса“ към този момент е на полуфинал в шампионата. Отличието отиде на адрес „Камп Ноу“ шест пъти в последните 10 издания. Каталунците са и актуалният притежател на трофея, който заслужиха в 4 четири следващи издания на шампионата.

След мача шефовете на „Барселона“ договориха от „Тулуза“ младия френски защитник Жан-Клер Тодибо, който се причисли към отбора в четвъртък.
Източник: trud.bg