Ванкувър се наложи с 4:3 след изпълнение на дузпи над

...

Ванкувър спечели с дузпи срещу Калгари, Отава победи Монреал

Ванкувър се наложи с 4:3 след осъществяване на дузпи над Калгари в една от двете канадски дербита за деня в НХЛ.

Андрей Кузменко донесе триумфа на гостите от Ванкувър с единствената осъществена дузпа при наказателните удари. И двата тима остават в долната половина на Тихоокеанската дивизия, като Пламъците от Калгари са 5-и с 32 точки, а днешните им съперници с три по-малко и една стъпка обратно.

Ванкувър означи и шеста поредна победа като посетител посредством и на головете в постоянното време на Бо Хорват, Конър Гарланд и Шелдън Дрийс, а Нийлс Хогландер подаде за два от тях.

За домакините от провинция Албърта точни бяха Микаел Баклунд, Андрю Манияпане и Тревър Люис.

В другото канадско дерби Отава Сенатърс завоюва с 3:2 вкъщи против Монреал с голове на Шейн Пинто, Дрейк Батерсън и Брейди Ткъчък, като и трите попадения паднаха вов втората третина.

За Отава това е трета поредна победа, само че с 28 точки към момента са на дъното на Атлантическата дивизия. Алекс де Бринкат подаде и за трите гола за Отава.

Кърби Даш и Кристиан Дворжак бяха точни за Монреал в третата част на мача, след което в последните над минута и половина отборът им игра без вратар, само че не стигна до равенството.