Валядолид надви Хетафе с 3:2 като гост в страхотен мач

...

Голово шоу в Ла Лига: Валядолид срази Хетафе като гост

Валядолид надделя Хетафе с 3:2 като посетител в страховит мач от седмия кръг на Ла Лига. Серхио Леон вкара два гола за спечелилите, а един път се разписа Оскар Планьо. За домакините точни бяха Борха Майорал и Дамиан Суарес.

Гостите поведоха в 20-ата минута, откакто Серхио Леон вкара от бялата точка. Девет минути по-късно Мауро Арамбари асистира на Борха Майорал, който майсторски изравни. Две минути по-късно домакините направиха цялостен поврат след гол на Дамиан Суарес.

В 37-ата минута Валядолид изравни, като за повторно се разписа Леон.

Четири минути след подновяването на играта Оскар Планьо донесе триумфа на гостите със страховит удар от границата на наказателното поле.

Домакините можеше да изравнят в 73-ата минута, само че Енес Юнал пропусна от бялата точка.

Двата тима имат по 7 точки след днешния мач.
Източник: novsport.com