Валядолид измъкна точка в гостуването на Атлетик Билбао, завършвайки 2:2

...

Валядолид измъкна точка в Билбао

Валядолид измъкна точка в гостуването на Атлетик Билбао, завършвайки 2:2 в отсрочен мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Баските на два пъти повеждаха в резултата, само че гостите не се предадоха и справедливо си потеглиха непобедени от "Сан Мамес ". Спечелената точка оказа помощ на Валядолид да изплува над чертата в класирането, тимът към този момент е 17-и пред Елче, Уеска и Ейбар. Атлетик остава на 9-ата позиция с 42 точки, само че с все по-малки шансове за място в Европа. Домакините поведоха посредством Йон Морсийо в 14-ата минута, откакто на два пъти бранители на Валядолид не съумяха да изчистят добре топката. Три минути преди почивката гостите изравниха, само че голът на Шон Вайсман не бе зачетен поради засада. В 70-ата минута въпреки всичко Валядолид ликуваше, когато центриране от корнер бе засечено с глава от Фабиан Ореяна за 1:1. Атлетик си върна задатъка единствено след 6 минути. Иняки Уилямс получи топката на левия фланг, напредна и центрира за Раул Гарсия, който от близко направи 2:1. Футболистите на Валядолид обаче демонстрираха темперамент и в 85-ата минута върнаха усмивките си. Шон Вайсман получи пас отдясно и от придвижване прати топката в мрежата за 2:2.