Валенсия стигна до триумф в турнира за Купата на Краля,

...

Валенсия подчини Барселона и спечели Купата на Краля

Валенсия стигна до успех в шампионата за Купата на Краля, откакто победи на финала Барселона с 2:1 в дуел игран на стадион " Естадио Бенито Вилямарин " в Севиля.
 Лионел Меси има толкоз голове в Ла Лига, колкото всички нападатели на Реал (видео)
" Прилепите "  се оправиха безпроблемно с неуверената в последно време отбрана на каталунците и справедливо дъпнаха с два гола преднина през първото полувреме, с помощта на Кевин Гамейро (22`) и Родриго Морено (33`).

През втората част първенците в Ла Лига последователно се окопитиха и върнаха едно попадение посредством Лионел Меси (74`), само че отборът по този начин и не съумя да направи освен това в мача.

Taка купата отива за осми път във Валенсия. Барселона пък прекъсна серията си от 4 следващи триумфа в шампионата и позволи загуба на край за Купата на Краля от друг от Реал Мадрид тим за първи път от 1996 година насам.
Източник: offnews.bg