Валенсия спечели Купата на Краля, след като победи Барселона с

...

Валенсия удари Барса за Купата на Краля

Валенсия завоюва Купата на Краля, откакто победи Барселона с 2:1 в дуел игран на стадион " Естадио Бенито Вилямарин " в Севиля.
Футболистите на треньора Марселино Гарсия безусловно матираха отбраната на каталунците и справедливо дъпнаха с два гола преднина през първото полувреме, с помощта на Кевин Гамейро (22`) и Родриго Морено (33`). През втората част първенците в Ла Лига последователно се окопитиха и върнаха едно попадение посредством Лионел Меси (74`), само че отборът по този начин и не съумя да направи освен това в мача.
Taка купата отива за осми път във Валенсия. Барселона пък прекъсна серията си от 4 следващи триумфа в шампионата и позволи загуба на край за Купата на Краля от друг от Реал Мадрид тим за първи път от 1996 година насам.

Източник: standartnews.com