Валенсия спечели дербито на 3-ия кръг в испанската Лига Ендеса

...

Валенсия с победа като гост над Тенерифе в Лига Ендеса

Валенсия завоюва дербито на 3-ия кръг в испанската Лига Ендеса с 70:67 като посетител на Тенерифе.

Двубоят беше по-специален за наставникът на "прилепите ", който през предишния сезон изведе Тенерифе до купата в шампионата Шампионска лига.

През първото полувреме островитяните демонстрираха превъзходен екипен баскетбол и имаше задатък от 3 точки - 37:34 на полувремето. Двубоят вървеше точка за точка доникъде на 4-та четвърт, когато Боян Дублевич записа основни 5 точки и даде задатък от 5 точки на Валенсия. В оставащите 4 минути и 22 скунди Тенерифе по този начин и не съумя да се върне в срещата и по този начин "прилепите " продължиха да са без загуба в шампионата - 3 победи от 3 мача.

Ерик Грийн още веднъж бе най-резултатен за първенеца на Испания, като приключи с 18 точки, а за домакините с по 13 се отличиха Тим Абромайтис и Майк Тоби. След успеха Валенсия се намира на 4-та позиция във краткотрайното класиране, а Тенерифе, за който това бе първа загуба, падна до 8-та позиция.