Валенсия се наложи с 2:0 при домакинството на Барселона на

...

Барселона с първа загуба при новия треньор

Валенсия се наложи с 2:0 при семейството на Барселона на „ Местая “ в дербито от 21-ия кръг на Ла Лига. „ Прилепите “ играха по-добре от своя противник и справедливо завоюваха срещата. Това е първа загуба на каталунците под управлението на новия старши треньор Кике Сетиен и четвърта от началото на сезона. Почти несъмнено това проваляне ще коства първото място на Барселона в класирането, съобщи Dsport.bg.

Валенсия стартира доста по-силно мача от своя противник и имаше огромно предимство през първото полувреме, макар че не съумя да вкара гол.

Съдията Хил Мансано свири дузпа за Валенсия още в 10-ата минута. Жерар Пике сбърка при избиването на една топка. След това тя попадна в Хосе Гая, който бе спънат от Пике в наказателното поле на Барселона и арбитърът уточни бялата точка. Максимилиано Гомес извърши дузпата, само че Марк-Андре тер Стеген направи ужасно избавяне.
Източник: fakti.bg