Валенсия се изравни с Атлетико Мадрид и баските отбори в

...

Валенсия с гръмка победа в градското дерби срещу Леванте

Валенсия се изравни с Атлетико Мадрид и баските тимове в генералното класиране на испанското състезание, откакто завоюва районното дерби с Леванте с 4:2. "Прилепите " са седми с 26 точки, колкото имат намиращите се пред тях Атлетико, Билбао и Реал Сосиедад.

Леванте поведе бързо с два гола, откакто Роджър Марти първо вкара от дребен ъгъл в 11-та минута, а по-късно се разписа и от дузпа в 20-та. Той обаче си вкара и автогол в третата минута на добавеното време в първата част, което даде подтик на Валенсия за цялостен поврат.

Кевин Гамейро изравни с глава на празна мрежа след пас на Родриго в 57-та минута и единствено две по-късно вкара с топовен шут за 3:2. Елизео Фалкон получи втори жълт картон в 74-та минута и остави Леванте с човек по-малко, а Валенсия се възползва секунди преди края на мача с ново попадение. Този път прецизен бе Феран Торес, който асистира за втория гол на Гамейро. Леванте е 11-и с 20 точки.