Валенсия постигна много важна победа с 3:1 над Алавес на

...

Валенсия направи решителна крачка към ШЛ

Валенсия реализира доста значима победа с 3:1 над Алавес на " Местайя ", с помощта на което " прилепите " се настаниха на заветното четвърто място във краткотрайното класиране на Примера дивисион. Тимът на Марселино има 58 точки - колкото и Хетафе, само че поради по-добрите си индикатори в директните мачове Валенсия изпреварва столичани и към този момент държи в личните си ръце възможното си присъединяване в Шампионската лига и през идващия сезон.

Двубоят не стартира добре за домакините, които в 11-ата минута изоставаха в резултата, откакто Химо Наваро засече на близката греда центриране от корнер на Джони.

В 29-ата минута Дуарте сгреши в защита, пробвайки се с глава да върне топката към Пачеко след едно надълбоко центриране в половината на Алавес. Подаването на бранителя обаче се оказа късо и Карлос Солер се възползва от това, изравнявайки резултата. Пет минути по-късно Валенсия стигна до цялостен поврат, откакто Санти Мина засече с глава центриране от корнер на Парехо.

В 68-ата минута Гамейро постави точка на разногласието. Французинът бе изтърван на далечната греда и засече с глава центриране на Гедеш.

Това бе втора поредна победа за " прилепите ", които към този момент държат всичко в свои ръце. В последния кръг Валенсия гостува на Валядолид и при триумф ще си подсигурява четвъртото място. За Алавес, който от дълго време загуби мотивация, това бе девети следващ мач без победа. Тимът заема 10-о място във краткотрайното класиране с 47 точки.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Примера дивисион 37 кръг, неделя 12 май  Валенсия 3:1краен резулат  Алавес