Валенсия победи с класическото 3:0 гостите от Валядолид в двубой

...

Валенсия с класика срещу Валядолид

Валенсия победи с класическото 3:0 гостите от Валядолид в дуел от 35-ия кръг на Ла Лига. Гомес осъществя два гола за триумфа, а един добави Корея. След този триумф домакините заемат 13-ото място в класирането с актив от 39 точки, а Валядолид е на крачка от зоната на изпадащите като има 31 точки и заема 17-ото място.

Гостите проведоха добра офанзива още в 9-ата минута, само че Плано беше обезверен след избавяне от вратаря на "прилепите ". В самия завършек на полувремето Гонсало Гедеш стреля чудесно, само че топката не откри задачата. Малко по-късно Гомес се разписа и откри резултата в интерес на Валенсия.

В 48-ата минута Солер центрира към Гомес, който вкара втория си гол в мача. Домакините имаха искания за дузпа при рухване на Черишев в 81-ата минута, само че съдията остави играта да продължи. Все отново трети гол във вратата на Валядолид беше вкаран от Корея, който получи пас от Черишев и се разписа, с цел да оформи крайния резултат.