В среща от последния есенен кръг отборът на РБ (Лайпциг)

...

РБ изпусна шанса да е зимен лидер

В среща от последния есенен кръг тимът на Република България (Лайпциг) записа непредвидена издънка против слабака Кьолн - 0:0, с което пропусна да завоюва спомагателни 2 точки в борбата на върха с Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен). Успех през днешния ден можеше да направи отбора на Юлиан Нагелсман водач преди втората част от сезона в Бундеслигата.

Цял мач Разенбалшпорт натискаше, само че показва доста съмнения в завършващата фаза. В същото време гостите имаха две 100-процентови благоприятни условия, от които можеха да осъществят.

Домакините вкараха топката в мрежата още във 2-ата минута, само че попадението не беше прието поради засада на Марсел Забитцер. По-късно през първото полувреме Анхелиньо изскочи самичък против Тимо Хорн, само че вратарят на Кьолн избави. В 66-ата пък Кевин Кампъл стреля неопределено от преференциална обстановка. Хорн се отличи с значима интервенция и в 72-ата.

“Козлите” пък пропуснаха своите шансове посредством Доминик Дрекслер в 39-ата и Ондрей Дуда в последната минута.

През идната седмица има кръг от шампионата за Купата на Германия, а Бундеслигата се възобновява на 2 януари.
One of those days

— RB Leipzig English (@RBLeipzig_EN)
Бундеслига 13 кръг, събота 19 декември  Република България Лайпциг 0:0краен резулат  Кьолн