В среща от IV кръг на първенството на Втора лига

...

Кариана падна и от Струмска слава, остава последен в класирането

В среща от IV кръг на шампионата на Втора лига тимът на "Кариана " (Ерден) бе надигран с 1:2 от "Струмска популярност " (Радомир). И трите гола паднаха след почивката, а загубата е четвърта и трета на личен терен за карианци, които са безусловно новаци в професионалния футбол.
След победното попадение за радомирци пък старши треньорът на домакините Атанас Джамбазки нахлу на терена и потегли заплашително към основния арбитър Ивайло Ненков, само че го отнесе единият от помощниците му.
Домакините влязоха по-добре в мача и още първоначално пред Деян Иванов, Цветомир Тодоров и Георги Цеков се откриха положителни благоприятни условия за разкриване на резултата, само че те не ги оползотвориха. Най-чистото състояние за гол обаче стана пред вратата на Стамен Бояджиев. В 18-та мин. Александър Аспарухов насочи топката към мрежата, само че бранителят на карианци Ангел Цолов мазета от голлинията. Това като че ли внесе успокоение и самочувствие у футболистите на гостите и до края на полувремето играта към този момент бе равностойна.
Отборът на "Струмска популярност " поведе в 52-та мин. Тогава капитанът на радомирци Борислав Николов напредна от ляво и откри в пеналта непокрит Христо Кирев, който от воле направи Бояджиев беззащитен. Радостта на гостите обаче бе къса. В 61-та мин. след центриране от фаул топката доближи до Николай Дичев и централният бранител на Кариана я изпрати във вратата зад Стефан Коантар. Две минути по-късно Николай Николов и Цветомир Тодоров не съумяха да се възползват от хубаво центриране на Леонел Матадос. В 67-та мин. младият вратар на домакините Стамен Бояджиев избави удар на излезлият самичък против него Кристиан Тасев. Малко по-късно пък капитанът на карианци Евгени Игнатов-Бамзе с майсторско осъществяване от фаул изпрати топката в напречната греда. В третата минута на добавеното време влезлият като запаса Ангел Маджиров от дребен ъгъл от фаул донесе успеха на "Струмска популярност "

"Кариана " - "Струмска популярност " (Радомир) 1:2

"Кариана ":Стамен Бояджиев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Християн Илиев, Иван Тодоров, Деян Иванов, Николай Николов, Владимир Мичев, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов-кап., Георги Цеков.Треньор: Атанас Джамбазки.
"Струмска популярност ": Стефан Коантар, Калоян Евгениев, Мартин Костов, Илия Попов, Димитър Петков, Любомир Танев, Георги Янев, Борислав Николов-кап., Христо Кирев, Александър Аспарухов, Юлиян Чапаев. Треньор: Димитър Димитров.
Голмайстори: 0:1 Христо Кирев (52), 1:1 Николай Дичев (61), 1:2 Ангел Маджиров (90+3).
Главен арбитър: Ивайло Ненков.
Асистенти: Асен Крумов, Георги Великов.
Стадион:„ Кариана”-300 фенове.
Източник: bulnews.bg