В среща от 18-ия кръг на Бундеслигата Вердер (Бремен) изигра

...

Вердер стартира полусезона със силен мач в Хановер

В среща от 18-ия кръг на Бундеслигата Вердер (Бремен) изигра доста мощен мач при гостуването си на Хановер 96, само че се наложи единствено с 1:0. С тази победа, най-малко за ден, отборът се изкачи до осма позиция. Домакините пък остават в зоната на изпадащите, откакто нямат триумф от седем дуела насам.

Милот Рашица осъществя гола в 32-ата минута, когато довкара на празна врата, откакто преди този момент вратарят Михаел Есер беше отразил доста ефектно засичане на Мартин Харник.

In the mood for more #werder #H96SVW pic.twitter.com/GUvTnXVQCM
— SV Werder Bremen EN (@werderbremen_en) January 19, 2019
Гостите имаха 20 изстрела към вратата, като 13 от тях бяха в очертанията. На това “96” дадоха отговор единствено с един шут в задачата, само че той беше избавен от Иржи Павленка.

За Хановер нещата могат да станат още по-тежки, тъй като в идващите два кръга на тима му предстоят конфликти с Борусия (Дортмунд) и Република България (Лайпциг). Вердер пък към този момент стартира да мисли за тежкото си домакинство на Айнтрахт (Франкфурт) след седмица. СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 18 кръг, събота 19 януари  Хановер 96 0:1краен резулат  Вердер Бремен