В среща от 16-ия кръг на Серия “А” отборите на

...

Греда в добавеното време лиши СПАЛ от успех над затъналия Киево

В среща от 16-ия кръг на Серия “А” тимовете на СПАЛ и Киево не съумяха да се победят, завършвайки наедно 0:0. Положения и пред двете порти не липсваха, само че до гол по този начин и не се стигна. В добавеното време на срещата СПАЛ можеше да измъкне и цялостния комплект точки, само че изстрел на Серджо Флокари в гредата не разреши това да се случи. Така СПАЛ остава 16-и във краткотрайното класиране с актив от 16 точки. Киево пък е финален с 4т.

L’arrivo dei biancazzurri allo Stadio “Mazza” - #SpalChievo#ForzaSpal pic.twitter.com/TDKwhFeOng
— SPAL (@spalferrara) 16 декември 2018 година
Серджо Пелисиер можеше да открие резултата в 16-ата минута, само че ударът му с глава попадна право в ръцете на Алфред Гомис. Домакините от СПАЛ дадоха отговор още в идната офанзива. Симоне Мисироли съумя да се освободи добре в наказателното поле при центриране на Ясмин Куртич, след което стреля с глава, само че в навън. В 23-ата минута пристигна и най-чистата опция пред една от двете порти. “Летящите магаренца” проведоха добра контраофанзива, при която Пелисиер комбинира с Павел Ярожински. Топката още веднъж попадна във ветерана, който стреля към опразнената врата, само че там Ладзари подложи крайник и почисти от самата голлиния.  През второто полувреме играта бе накъсана от проявлението на няколко жълти картона и промените, към които двамата наставници прибегната в търсене на по-добър резултат. В 53-ата минута Пелисиер пусна положително подаване към Емануеле Джакерини, само че нисичкият футболист не съумя да преодолее Гомис. В 62-ата минута пък Ясмин Куртич извърши добър свободен удар, който Стефано Сорентино съумя да блокира.  В 84-ата минута Ладзари и Бонифаци разиграха добре по десния фланг, а от последвалото центриране Палоски овладя в наказателното поле, след което стреля, само че Бани съумя да избие в ъглов удар. В добавеното време Серджо Флокари от състава на СПАЛ нацели гредата след доста добър момент на импровизация, с което резултатът се резервира 0:0.
#FullTime - #SPALChievo#ForzaSPAL pic.twitter.com/WK1jkK44Wm
— SPAL (@spalferrara) 16 декември 2018 година Серия А 16 кръг, неделя 16 декември  СПАЛ 2013 0:0краен резулат  Киево