...

Арсенал се спаси с гол в 97-ата минута срещу Фулъм

В конфликт от 32-ия кръг на Висшата лига, Арсенал не съумя да се оправи на собствен терен с отбора на Фулъм.

Спорът сред двата състава завърши при резултат 1:1.

Гостите водеха в резултата през съвсем цялото второ полувреме и към този момент се виждаха крайни спечелили, преди надълбоко в добавеното време резултатът да бъде подравнен.
 Снимка 527578
Източник:

Домакините не можеха да разчитат на Йодегар, Обамеянг, Луиз и Тиърни, до момента в който за гостите разполагаем не бяха Киърни, Конголо и Родак.

Във краткотрайното класиране, домакините заемат 9-та позиция с актив от 46 точки, колкото има и Лийдс, до момента в който гостите се намират на нежеланото 18-то място с актив от двадесет и седем пункта.

Резултатът беше открит в 59-ата минута, когато Джош Маджа вкара от дузпа, давайки преимущество на състава си.

Еди Нкетия донесе точката на домакините и обезпечи най-малко малко успокоение на мениджъра си Микел Артета с гол в 97-ата минута на конфликта.
 Снимка 527579
Източник:

Формата на домакините е непостоянна, откакто в последните си шест срещи те записаха две победи, три равенства и една загуба.

Гостите се показват прекомерно неубедително, откакто в предходните си пет дуела те позволиха четири провали и победиха единствено един път.

" Артилеристите " завоюваха с 3:0 първия двубой сред двата тима през сезона, само че през днешния ден нямаха сходна успеваемост.
 Тежко тестване: Обамеянг се разболя от малария