В събота на писта "Огнян Филипов" във Враца се проведе

...

Автомоделистите караха на пролетен турнир на писта Огнян Филипов във Враца /снимки/

В събота на писта "Огнян Филипов " във Враца се организира пролетен шампионат, включен в календара на Българска федерация по автомоделни спортове. В конкуренцията за премиите на Община Враца, взеха присъединяване състезатели с 32 модела от Пазарджик, Русе, Летница, София, Враца и Козлодуй. Турнирът започва в 10.00 ч. при чудесно готова писта и организация, обезпечени от домакините от СТМК Враца.
СТМК Враца взе присъединяване в шампионата с 10 състезателя – Любомир Цветомиров, Никола Костов, Самуил Кулев, Петър Цветков, Петър и Боян Стаменови, Цветелина Кирилова / единствената дама на шампионата /, Георги Шиклев, Явор Антонов и Дамян Петров.
Победителите по класове:

On road electro
Клас 1/10 Electric Touring
Състезателите от Семеен кодекс „ Кинетик “/Русе/ - Кристиян Костадинов и Тодор Томов, завоюваха надлежно купите за първо и трето място. Представителите на СТМК Враца Боян Стаменови и Георги Шиклев заеха второ и четвърто място.
Клас 1/10 Electric Super Stock
Победител отнво стана Кристиян Костадинов от Семеен кодекс „ Кинетик “/Русе/. Боян Стаменови и Георги Шиклев от СТМК Враца завоюваха сребърен и бронзов орден, а Явор Антонов и Петър Цветков – шесто и осмо място.
Клас 1/10 Electric Stock (деца и начинаещи)
Любомир Цветомиров от СТМК Враца приключи конкуренцията на второ място, Самуил Кулев е трети а Никола Костов остана четвърти /във третото за него състезание/. Първи в този клас стана представителя на Левски - Теодор Ивайлов.
Клас Electric - свободен
Единствената дама на шампионата Цветелина Кирилова от СТМК Враца остана на четвърто място, след механически проблем в един от финалите /изпускайки сигурното и второ място /. Победител в този клас е Кристиян Костадинов от Семеен кодекс „ Кинетик “/Русе/.

Оn road - nitro
Клас - 1:10 нитро
Победител в оспорваната битка стана Явор Антонов от СТМК Враца, а неговия съотборник Никола Костов завоюва второто място в първото си съревнование в този клас.
Клас - 1/8 нитро
Представителите на домакините - Дамян Петров, Явор Антонов и Петър Цвеков заеха първите три места.

Наградите на спечелилите бяха връчени от Ангел Иванов - ръководител на непрекъснатата комисия по спорт, туризъм, юношески политики към общински съвет Враца и Георги Тодоров – специалист в Община Враца.
Следващите надпревари от календара на Българска федерация по автомоделни спортове е off road шампионат на 11 и 12 май в Банкя и Първи кръг от Държавното състезание на 18 и 19 май, проведено от СТМК Враца и за премиите на Община Враца.
Източник: bulnews.bg