В рамките на четири минути през второто полувреме Унион Берлин

...

Унион Берлин обърна Майнц за четири минути

В рамките на четири минути през второто полувреме Унион Берлин съумя да обърне Майнц като посетител и стигна до скъп триумф с 2:1. Двубоят бе от 7-ия кръг на Бундеслигата. В воин за „ стоманените “ се трансформира Тайво Ауонии (69, 73). Нигериецът осъществя и двата гола за своя тим. Преди това Маркус Ингвартсен бе дал преднина на домакините в 39-ата минута.

Домакините поведоха в 39-ата минута. Тогава Карим Онисиво откри Маркус Ингвартсен, който пое добре топката и матира вратаря за 1:0.

„ Железните “ стигнаха до поврат в границите на четири минути през второто полувреме. В 69-ата минута Макс Крузе откри Тайво Ауонии в наказателното поле и нигерийският нападател не сбърка – 1:1.

В 73-ата минута Кевин Бееренс откри Ауонии с глава в наказателното поле и таранът осъществя втория си гол в срещата. В продължението на мача домакините останаха с човек по-малко, откакто Доминик Коор бе изпъден с втори жълт картон.

С триумфа Унион събра 12 точки и излезе на седмо място във краткотрайното класиране. Майнц е девети с 10 пункта.