В присъствието като зрител на министъра на спорта Красен Кралев

...

Черно море победи Ботев Враца за начало на шампионата

В наличието като фен на министъра на спорта Красен Кралев Черно море започва с победа новото състезание. В доста здрав мач варненският отбор мака и мъчно надви над Ботев Враца с 2:1, заяви Българска национална телевизия.

Двата тима изиграха доста забавно първо полувреме. Гостите съумяха да открият резултата още при първото си съществено състояние. Петър Атанасов стреля доста тъкмо от малко над 20 метра, топката се отби в страничната греда и влезе във вратата на Черно море.

В 11-та минута Илиас Хасани стреля рисково от към 25 метра, само че топката мина над вратата на Ботев. В 14-та минута попадение Юлиан Ненов от гостите не бе прието поради засада. Минута по-късно Дани Кики стреля от границата на наказателното поле, само че за шанс на Ботев топката мина на сантиметри настрана от вратата.

В 26-та минута Черно море можеше да изравни резултата, само че вратарят на Ботев Христо Митов съумя да избие топката след рисков удар на Мартин Минчев. Домакините изравниха в 41-та минута Мартин Минчев изведе Юго Кононго в отлична позиция отляво. Кононго нахлу в наказателното поле и стреля, а топката рикошира в Мариян Иванов, който си означи автогол.

В 48-та минута Черно море можеше да стигне до цялостен поврат. Аристот Ндонгала проби отдясно и центрира, само че Жоржиньо от 3-4 метра стреля с глава, само че неопределено. В 64-та минута вратарят на домакините Благой

Макенджиев предотврати сигурен гол, откакто избави рисков удар на Петър Атанасов. В 66-та минута Аристот Ндонгала съумя да премине през трима играчи на гостите и стреля доста мощно диагонално, само че топката мина настрана от вратата на Ботев.

В 69-та минута вратарят на гостите Христо Митов избави рисков удар на Георги Илиев, а при ответната офанзива след неточност на Илиас Хасани Валери Домовчийски остана самичък против вратаря на Черно море, само че Благой Макенджиев още веднъж избави.

В 87-та минута Георги Божилов бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите след безредие след осъществяване на корнер и вкара победния гол за домакините.
Източник: standartnews.com