В първия двубой от 12-ия кръг на немската Първа Бундеслига

...

Мъките на Борусия Дортмунд продължават

В първия дуел от 12-ия кръг на немската Първа Бундеслига опашкарите от Падерборн, които са последни във краткотрайното класирането, направиха 3:3 при гостуването си на Борусия Дортмунд на ''Сигнал Идуна Парк''. Нещо повече, от Падерборн би трябвало да съжаляват, че не завоюваха дуела, защото водеха с 3:0 на почивката, само че през второто полувреме позволиха равнене в последната 90-ата минута.

Още в 5-ата минута на мача превъзходен пас на Прьогер отдясно изведе на чиста позиция Мамба и той не пропусна да открие резултата. Мамба бе бе прецизен и в 37-ата минута, удвоявайки резултата в интерес на своя отбор. До края на първото полувреме преднината на гостуващия отбор стана класическа, откакто в 43-ата минута Холтман от дребен ъгъл препарира вратаря на Дортмунд Роман Бюрки, промушвайки топката сред краката му.

В 47-ата минута Санчо върна Борусия в мача, а в последните 6 минути на дуела Аксел Витцел и Марко Ройс оформиха крайното 3:3 и с това избавиха жълто-черните от огромен срам.
Източник: fakti.bg